God Is In The Detail's

شیراز
میدان آزادی
09170063004
سوالی دارید؟

تاثیر بازسازی بر قیمت فروش خانه

خانه / وبلاگ / بیـشتـر بدانـیم / تاثیر بازسازی بر قیمت فروش خانه
تاثیر بازسازی بر قیمت فروش خانه
1401/11/18 0 دیدگاه

بازسازی و بهبود فضای یک خانه می‌تواند ارزش را افزایش دهد، اما اگر این کار را با قواعد و اصولش انجام ندهید نه تنها باعث افزایش قیمت ملک شما نمی‌شود بلکه ارزش آن را کاهش خواهد داد. در این مطلب یاد می‌گیرید که خانه خود را چگونه بازسازی کنید تا هم آن را سریع‌تر بفروشید و هم با قیمت بالاتر.

 

بازسازی چه تاثیری بر قیمت فروش خانه دارد؟

فرض کنید شما به عنوان خریدار به دفتر مشاور املاک محل خود مراجعه کرده و قصد خرید خانه با بودجه مدنظر خود را دارید. طبیعتا مشاور املاک با توجه به بودجه شما خانه‌هایی با متراژهای نزدیک به هم معرفی می‌کند. در این میان، گزینه‌ای به شما معرفی می‌شود که بازسازی شده و امکانات قابل توجهی دارد اما قیمت آن کمی بالاتر است. مسلما نظر شما معطوف به این گزینه خواهد شد و در درجه اول قصد بازدید از این منزل به سرتان می‌زند.

 

خانه‌ای که بازسازی شده باشد طبیعتا قیمتش نسبت به گزینه‌های بازسازی‌نشده، متفاوت است و در عین حال نظر اغلب مردم را به خود جلب می‌کند. خانه بازسازی‌شده یک لقمه حاضر و آماده است. اغلب مردم تمایل دارند خانه‌ای تمیز و بدون ایراد را خریداری کنند تا گزینه‌ای که بسیار فرسوده است و عیب و ایراد از آن می‌بارد. پس کمی پول بیشتر، برای خرید خانه بازسازی‌شده ارزشش را دارد.

نکته مهم اینجاست! اگر می‌خواهید به قصد فروش، خانه خود را بازسازی کنید باید اصول آن را بدانید و قواعد کار را رعایت کنید.

سه اصل مهم برای بازسازی خانه به قصد فروش

به طور کلی اگر با قصد فروش خانه خود دست به بازسازی می‌زنید، باید سه اصل زیر را در نظر بگیرید:

  1. ارزش خانه شما قبل از بازسازی چقدر است؟
  2. برای بازسازی چقدر باید هزینه کنید؟
  3. ارزش خانه شما بعد از بازسازی چقدر خواهد شد؟

تصور کنید ارزش خانه شما قبل از بازسازی 1 میلیارد تومان (البته اگر 10 سال دیگر این مطلب را بخوانید احتمالا قیمت هر مترمربع 1 میلیارد تومان باشد!) و هزینه‌ای که برای بازسازی باید کنار بگذارید حدود 100 میلیون تومان است. ارزش خانه شما بعد از بازسازی باید طوری باشد که دست کم هزینه‌ای که برای بازسازی کرده‌اید به جیب‌تان برگردد.

همیشه اصولی بازسازی کنید!

قبل از شروع بازسازی خانه، هدف خود را مشخص کنید تا به نتیجه دلخواه برسید. آیا بعد از بازسازی قصد فروش منزل خود را دارید یا فقط به دنبال این هستید که خانه ای بهتر برای زندگی داشته باشید؟ البته این نکته را در نظر بگیرید که حتی اگر هدف شما ارتقاء خانه، بهبود فضای آن و کیفیت زندگی‌تان باشد، باز هم ممکن است زمانی فرا برسد که بخواهید خانه خود را بفروشید. پس عاقلانه‌ترین کار این است که دست به تغییراتی بزنید که در آینده به فروش خانه شما لطمه‌ای وارد نکند.

چه تغییراتی اعمال کنیم؟

اینکه اغلب افراد تصور می‌کنند بازسازی همیشه قیمت خانه آن‌ها را افزایش می‌هد، تصور اشتباهی‌ست؛ چرا که اگر بازسازی، طبق سلیقه شخصی و به دور از اصول طراحی انجام شود و با سلیقه عموم جامعه فاصله زیادی داشته باشد، می‌تواند ارزش خانه شما را کاهش دهد و حتی در فروش آن، شما را به دردسر بیندارد. این نکته هم از نظر بصری (مثل رنگ، طرح کاغذ دیواری، طرح کابینت و…) و هم از نظر ساختاری (تعداد اتاق‌ها، ابعاد بخش‌های مختلف خانه و…) اهمیت زیادی دارد.

کیفیت مصالح و اجرا چگونه باشد؟

برخی از افراد برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، از مصالح ارزان و بی‌کیفیت استفاده کرده و حتی در اجرا نیز استانداردهای لازم را رعایت نمی‌کنند. مطمئن باشید که کیفیت پایین، چه در مصالح و چه در اجرا، در نگاه اول خود را نشان می‌دهد. اگر قصد فروش خانه خود را دارید، در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید اما در آن افراط نکنید.

از طرف دیگر به این نکته نیز توجه داشته باشید که یک خانه بیش از حد تزئین شده، می‌تواند به اندازه خانه‌ای که اصلا بازسازی نشده، بد باشد. به طور کلی کیفیت مصالح و اجرا باید متناسب با عرف منطقه شما باشد. اگر بیشتر هزینه کنید، ممکن است پول هزینه اضافی به شما برنگردد.

جمع بندی و کلام آخر

اگر قصد فروش خانه خود را دارید اما مطمئن نیستید که با بازسازی آن، سودی عایدتان می‌شود یا نه، همه شک و تردیدها را دور بریزید. بازسازی خانه پیش از فروش، نه تنها باعث افزایش قیمت منزل شما می‌شود بلکه موجب خواهد شد تا آن را سریع‌تر بفروشید.

منبع

« مطالب مرتبط »

اشتباهات رایج در بازسازی 

بهترین زمان برای بازسازی / فصل مناسب بازسازی


46

دیدگاه کاربران (0)

دیدگاه خود را بنویسید

موارد ستاره دار الزامی هستند

دیدگاه شما *
نام شما *
آدرس وب سایت شما

به مشاوره نیاز دارید؟

سوالات خود را از ما بپرسید

تماس با ما
09170063004