God Is In The Detail's

شیراز
میدان آزادی
09170063004
سوالی دارید؟

طراحی و اجرای ویلایی ، فضای سبز

صفحه نخست / خدمات / طراحی و اجرای ویلایی ، فضای سبز
توضیحات

طراحی و اجرای ویلایی ، فضای سبز

اگر قصد ساخت خانه ویلایی را دارید، قبل از اقدام به ساخت و ساز و شروع کردن این پروسه بزرگ و حساس بهتر است به یک جمع‌بندی کلی و دقیق از خانه ایده‌آل خود رسیده باشید. در واقع قصدمان این است که به شما بگوییم سلیقه و سبک زندگی شما در انتخاب نوع خانه‌تان تاثیر خواهد داشت.


طراحی و اجرای ویلایی در شیرازکاربر گرامی!

لطفا جهت مشاوره با شماره 09170063004 یا 09178913004 تماس بگیرید

تا به حال فکر کرده اید که وقتی از طراحی خانه ویلایی صحبت میکنیم دقیقا منظورمان چه فضایی است؟

خانه ی ویلایی  از دید ما به خانه ای گفته میشود که بالاترین کیفیت فضایی را در اختیار شما گذاشته باشد . این فضای با کیفیت که نام آن را ویلا میگذاریم ساخته شده تا زمینه ای برای ساختن شیرین ترین خاطرات شما باشد.

 

کارشناسان و مشاوران گروه معماری شیرازملک بعد از کسب اطلاع از نوع درخواست و خدمات مورد نظر شما به راحتی شما را در جریان روند کار طراحی و اجرا قرار داده و مقرون به صرفه ترین راهکار ها را در کمترین زمان، به شما پیشنهاد خواهند داد.

 

 

 • خانه ویلایی، بنایی خصوصی است :

فردی که بخواهد در زمان استراحت خود با افراد غریبه احاطه نشده باشد یا سر و صدای همسایه‌ها را بشنود، قطعا خانه ویلایی را انتخاب میکند که محیطی برای راحتی، آرامش و سپری کردن زمان در فضایی است که به صورت کاملا به شخص ساکن او تعلق دارد.

 

 

 • طراحی نقشه (پلان) خانه ویلایی :

مهم ترین قسمت ساخت ویلا قسمت طراحی پلان ویلایی یا نقشه آن است که تمام عملیات اجرایی تا انتهای کار بر اساس این نقشه صورت خواهد گرفت. بهتر است طراحی نقشه خانه ویلایی توسط مهندس معمار و با مشورت با مهندس سازه و تاسیسات انجام شود.

 

 

در طراحی نقشه باید به ویژگی های توپوگرافی زمین، اقلیم منطقه و سبک معماری دلخواه پرداخته شود چرا که در طراحی پلان یک ساختمان جلو آمدگی ها و تو رفتگی های بنا مشخص می شود که در نهایت حجم نمای ساختمان را تشکیل میدهد.

اگر ایده ای برای طراحی نقشه خانه ویلایی خود دارید حتما آن را با مهندس نقشه کش یا معمار خود در میان بگذارید. از مهم ترین مسائلی که باید با طراح پلان در میان بذارید، اهمیت حریم های خصوصی و عمومی در ساختمان و سبک مورد علاقه در طراحی داخلی و طراحی نمای ساختمان و ابعاد اتاق ها و جا نمایی آشپزخانه و میزان تابش نور طبیعی در فضای داخلی و مواردی از این دسته است.

 

اما از دخالت مستقیم در طراحی صرف نظر کنید و کارطراحی پلان معماری خود را به طراح متخصص در این ضمینه بدهید که به او اعتماد کامل داشته باشید. اگر وسواس بالایی دارید از طراح بخواهید چند نمونه به عنوان آلترناتیو های طراحی در اختیار شما قرار دهد تا از میان آنها پلان دلخواه خود را انتخاب کنید.

 

 

 • چرا برای طراحی ویلا نیاز به معمار داریم؟

ما در دفتر فنی مهندسی شیرازملک معتقدیم هر خانه برای خودش داستانی متفاوت است. خانه های ویلایی ساختمان هایی هستند که مخصوص به شخصیت و نیاز های هر فرد طراحی می‌شود. طراحی ویلایی مدرن جزو سخت ترین اما شیرین ترین کار ها برای معمار است. چرا که شما در فضایی محدود باید بتوانید تمام کیفیت های مورد نظر را بوجود آورید. همچنین هر فرد نیاز‌های متفاوت و ایده‌آل‌های مختلفی دارد که این امر باعث می‌شود هر طرح قصه‌ای متفاوت و منحصر به فرد خودش را داشته باشد.

 

معمار متخصص با شناخت کاملی که از فضا های ویلایی و استاندارد ها و قوانین ساختمان سازی دارد می‌تواند از هدر رفتن منابع شما جلوگیری کند و به بهینه ترین حالت از آن ها استفاده کند تا با طراحی و ساخت، شما را به خانه رویاییتان برساند.

 

 

 • اصول طراحی خانه ویلایی :

خانه ویلایی فضایی برای استراحت و فرار از فضای شهری خسته کننده است پس بهتر است از فضاهای لاکچری و شیک هم در این فضای ویلا استفاده بشود .برای مثال وجود این فضاها در طراحی ویلایی در صورت وجود فضای کافی بسیار مطلوب می باشد: استخر و جکوزی، فضای دنج و خلوت کنار شومینه برای نشستن، فضای بازی بیلیارد و فوتبال دستی، بار، سینمای خانوادگی و غیره.

 

 

طراحی داخلی ویلا شامل خدمات گوناگونی مانند طراحی آشپزخانه ، طراحی سرویس ها ، طراحی فضای تلویزیون و پذیرایی میشود که هر کدام از این فضا ها باید با استاندارد های منحصر به فرد خود طراحی داخلی شوند. همچنین در طراحی داخلی ویلا به مسائلی مانند نور پردازی داخلی فضا ها و همچنین طراحی سقف کاذب فضا ها باید نگاه دقیقی شود. چرا که نور پردازی در طراحی داخلی ویلا ضمن ایجاد زیبایی در فضا باعث خوانایی و افزایش عملکرد یک فضای داخلی نیز میشود.

 

 

جهت گیری صحیح و مناسب ساختمان و بهره گیری هرچه بیشتر از نور طبیعی خورشید در طراحی دکوراسیون ویلا بسیار مطلوب می باشد چرا که نور خورشید انرژی بسیاری دارد و باعث زیبایی دوچندان فضای خانه می شود. همچنین باید توجه داشت که نور جنوب بهتر است برای قسمت پذیرایی استفاده شود و نه آشپزخانه.

 

 • خانه های ویلایی دوبلکس:

طراحیخانه ویلایی دوبلکس میتوان گفت برای علاقه مندان به ساختمان های ویلایی یک انتخاب همیشگی میباشد. طراحی ویلایی دوبلکس با توجه به آزادی های عملی که در طراحی داخلی خانه و طراحی حجمی ساختمان به ساکنین میدهد یک انتخاب هوشمندانه میباشد چرا که طراحی خانه به صورت دوبلکس ضمن ایجاد زیبایی حجمی  ، کمک بزرگی به تفکیک فضا ها و بالا بردن کیفیت داخلی ساختمان میکند.

طراحی خانه ویلایی دوبلکس همانطور که گفته شد اگر به صورت تخصصی صورت گیرد میتواند کیفیت های یک ساختمان را چند برابر کند.

 

 

طراحی خانه ویلایی دوبلکس همانطور که از نامش مشخص است به طراحی ساختمان هایی گفته میشود که در دو طبقه مسکونی به صورت تک واحدی انجام شود. در واقع تنها شرط دوبلکس بودن یک ویلا فقط دو طبقه بودن آن نیست بلکه طراحی ویلا دوبلکس باید به صورتی انجام شود که طبقات به صورت یکپارجه و تک واحدی با ییکدیگر کار کنند.

 

در اجرای ساختمان های ویلایی ، باید بین اجرا فضاهای خارجی مانند طراحی لنداسکیپ یا فضای سبز و اجرا فضای داخلی تناسبات را رعایت کرد. استفاده از متریال ها و رنگ ها باید به نحوی باشد که بعد از اجرا، طراحی ویلا زیبا و جذاب باشد و همچنین جلوه خوبی را نمایش دهد.

 

 

 • بهترین سبک ها برای خانه های ویلایی :

 سبک خانه ویلایی یکی از بخش‌های مهم در طراحی به احتساب می‌آید؛ اینکه از چه سبکی برای طراحی استفاده کنیم به سلیقه و بودجه کارفرما بازمی‌گردد. کارشناسان شیرازملک می‌توانند در طی مشاوره رایگان با بررسی موقعیت پروژه، پیشنهاد خود را برای انتخاب سبک طراحی با توجه به بودجه و ویژگی‌های محل به کارفرما اعلام کنند. سبک های پرکاربرد طراحی، عبارتند از:

 • طراحی ویلا به سبک مدرن
 • طراحی ویلا به سبک کلاسیک
 • طراحی ویلا به سبک ایرانی-سنتی
 • طراحی ویلا به سبک روستیک
 • طراحی ویلا به سبک رومی
 • طراحی ویلا به سبک مینیمال

 

 

 • برنامه ‌ریزی منظمی برای ساخت خانه ویلایی :

هنگامی که می خواهید ساخت را شروع کنید ، باید سعی کنید یک برنامه کامل و یک برنامه ریزی دقیق داشته باشید. درباره هزینه های خود توضیح دهید. اگر بدانید که چقدر از پس هزینه های خود برمی آیید ، می توانید کارها را با دقت بیشتری انجام دهید.

 

 

بهتر است زود شروع کنید و سریع حرکت کنید. در این حالت ، برنامه ریزی برای هزینه ها و قیمت های تخمینی شما نزدیک به واقعیت بازار است. اگر طراحی و اجرای شما مدت زمان زیادی طول بکشد ، ممکن است با مواردی مانند افزایش هزینه های مواد روبرو شوید.

با کسی که می شناسید مشورت کنید. شما باید بدانید که در هر زمان مشخص از روز چه مقدار باید هزینه کنید. اگر این اطلاعات را بنویسید و برنامه ریزی کنید ، از همان ابتدا هزینه های خود را تأمین می کنید. به عنوان مثال ، اگر برآورد هزینه داشته باشید ، بیشتر هزینه خود را در زمین خرج نخواهید کرد و به فکر ساخت و طراحی فضای داخلی خانه خود خواهید بود.

 

 

امروزه یکی از مشکلات بزرگ زندگی شهری آلودگی محیطی و کمبود فضاهای سبز می‌باشد. برای این منظور محوطه سازی در فضای باغچه ها و حتی در پشت بام ها به عنوان روف گاردن کاربرد زیادی دارد. البته از دیگر خصوصیات آن ایجاد فضای سبز ایجاد فضایی دلنشین و روحیه بخش برای استفاده کنندگان به شمار می‌رود که در محوطه سازی باغ و ویلا و استخر مورد توجه قرار می‌گیرد. ضمن اینکه موجب زیبایی و هماهنگی با نمای ویلا و باعث جذابیت بیشتر فضا نیز میشود.

 

 

گسترش آپارتمان نشینی و توسعه ساخت و سازهای انبوه، سازه های ویلایی را محدود و محدودتر می کند و حالا در شهرهای بزرگ کمتر شاهد خانه ها و ساختمان های ویلایی هستیم.

اما این موضوع به آن معنا نیست که باید از ساخت فضای سبز و دیزاین محوطه خود صرف نظر کنید. تلفیق علم و هنر در زمینه طراحی و لند اسکیپ، این امکان را فراهم می کند تا حتی در خانه ها و آپارتمان های کوچک و فضاهای محدود هم قادر به ایجاد فضای سبز باشید. اما ایجاد محوطه سبز در شهرها از قواعد و اصولی پیروی می کند که رعایت آن ها لازمه اخذ نتیجه مطلوب و دلخواه است. بنابراین بهتر است برای طراحی فضای خود از افراد با تجربه کمک بگیرید و سلایق خود را به استانداردهای معین اتکا دهید.

 

محوطه سازی باغ :

محوطه سازی باغ باید توسط معماران حرفه‌ای انجام شود به این دلیل که ویژگی‌های مختلفی در ساخت آن لحاظ می‌شود که پرداختن به آن ها نیاز به تجربه و تخصص دارد. به طورکلی برای محوطه سازی باغچه و باغ می توان از المان‌هایی همانند گیاهان، آلاچیق، برکه، استخر، آبنما و غیره بهره برد اما نکته اصلی در آن است که کلیه این المان‌ها به شکلی مورد استفاده قرار بگیرند که در نهایت فضای باغ در عین رعایت اصول طراحی زیبا و چشم نواز به

نظر برسد.

 

 

یکی از اصلی ترین گام هایی که در محوطه سازی باغ باید مد نظر داشته باشید، مرزبندی بخش های مختلف باغ، به شکلی است که هر یک از بخش های آن به نوعی از کاشت گل و گیاهان اختصاص یافته باشد. در این مرزبندی شما ممکن است بخشی را به کاشت چمن و بخشی دیگر را به جایگیری شمشادها اختصاص دهید. همین طور بخشی از باغ می تواند مخصوص به گل ها و گیاهان زینتی بوده و بخشی دیگر به درختان مرتفع یا درختان میوه اختصاص یافته باشد.

 

 

انتخاب طرح محوطه سازی باغ و باغچه :

قدم اول برای اجرای محوطه سازی باغچه در اصل انتخاب طرح و شیوه سازمان دهی گل و گیاهان در باغ و باغچه است.انواع طرح های متفاوتی برای موطه سازی باغ و باغچه وجود دارد.طرح شطرنجی،طرح خطی راه راه و دایره ای شکل از رایج ترین انواع طرح ها در محوطه سازی هستند.انتخاب طرح در مرحله اول به شما کمک میکند تا راحت تر و هدفمندانه مصالح و متریال خود را انتخاب کنید.

 

 

مصالح و متریال لازم برای محوطه سازی :

برای محوطه سازی باغ و باغچه می توان از ترکیب مصالح گوناگون نظیر چوب، تخته سنگ، سرامیک ، سنگ ریزه، درختچه های تزئینی، خره ها و بوته های کوتاه و ... استفاده کرد. انتخاب این مصالح و متریال بر اساس سلیقه کارفرما، بودجه، زمانبدی و مواردی که جزو اصول محوطه سازی است، انجام میگیرد.یکی از این اصول اهمیت به اقلیم است. باید مراقب میزان بارندگی، شدت تابش نور آفتاب، بالاترین و پایین ترین دمای سالانه، و بسیاری از موارد دیگر بود.در نهایت هم باید ترکیبی که جذابیت بیشتری را در فضای باغ ایجاد میکند انتخاب کنیم.

 


 

گیاهان مناسب برای محوطه سازی :

گیاهانی که ارتفاع کم و درحد یک متر دارند، در کنار چمنکاری محوطه ایده بسیار خوب و همه پسندی جهت محوطه سازی باغ و باغچه ها و فضای سبز حیاط ها محسوب می شوند. باتوجه به اینکه این دسته از گیاهان تا حد مشخصی رشد نمی کنند، نیاز به هرس نیز ندارند و به همین جهت نگهداری از آنها آسانتر است.

درختچه ها و بوته های کم ارتفاع پوشش دهنده نیاز به آبیاری زیادی ندارند و می توانید از آنها در مناطق خشک و زمین های شور هم استفاده کنید.جهت درختکاری در محوطه باغ و باغچه ها باید از درختانی استفاده  کنید که سرعت رشد بالایی دارند، برای این منظور درختان اقاقیا، چنار و سرو و توت آمریکایی مناسب هستند.

 


 

کف سازی محوطه باغ و باغچه :

همیشه یکی از موثرترین قسمتهای کف محوطه سازی است. کفپوش بخشی از سخت در محوطه سازی   است که می تواند در هدایت کاربران ، تقسیم فضا ، زیبایی ، ساختار فضا ، تحریک حسی خاص و … در محوطه سازی نقش مهمی داشته باشد. استفاده از مواد محوطه سازی مناسب در این منطقه برای حفظ امنیت ، زیبایی و قدرت بسیار مهم است.

در انتخاب کفپوش ها باید دقت کافی را داشته باشید ،اغلب مشکل ساز می شوند، زیرا موادی که با آن ساخته می شوند باید برای مقاومت در برابر دمای بالا، مقاومت در برابر رطوبت و همچنین در صورت خیس شدن ایمن باشند. گاهی اوقات سخت است که به این فکر کنید که چگونه فضا را دنج جلوه دهید و در عین حال با طراحی خانه ترکیب شود، یعنی بدون از دست دادن لمس آن، کاربردی باشد. 

 

 

استفاده از باغچه دیواری :

در صورتی که فضای کوچک باغچه شما برای قرار دادن گلدان ها محدود است، می توانید با ایجاد قفسه هایی روی دیوار از حداکثر پتانسیل فضا بهره بگیرید و زینت و جلوه محیط خود را با قرار دادن گلدان ها روی دیوار و ایجاد یک دیوار سبز و زیبا افزایش دهید.

 

 

نور پردازی باغ و باغچه :

در نورپردازی باید به نکات زیر توجه داشته باشید:
1. از تجهیزات مختلف نورپردازی استفاده کرده و تک محور عمل نکنید.
2. از رنگ های متنوع در نورپردازی باغ بهره برده و فضا را به نوعی شاخص گذاری کنید.
3. مسیر رفت و آمد را به خوبی روشن کرده و حتما سهولت رویت مسیر و تا حدودی از محوطه اطراف آن را مد نظر داشته باشید.
4. به شکلی نورپردازی را انجام دهید تا تجهیزات اضافه شده به فضای باغ، به خوبی دیده شده و امکان استفاده کردن از آن ها وجود داشته باشد. به طور مثال این در خصوص لمکده ها یا آلاچیق ها مصداق خواهد داشت.

 

 

المان‌های مورد استفاده در محوطه سازی ویلا چه چیزهایی هستند؟

به طور کلی محوطه سازی ویلا یا همان لنداسکیپ، یک سری عناصر خاص دارد که یک محوطه‌ سازی خوب، از کاربرد صحیح و بهینه آن‌ها به دست می‌آید. این عناصر را به طور خلاصه این جا معرفی می‌کنیم:

فضای سبز: مهم است که بدانیم در چه محیطی باید محوطه‌ سازی کنیم، گیاهان خاص منطقه را بشناسیم و با توجه به اقلیم خاص آن جا، محوطه را طراحی کنیم. مثلا یک باغ سنتی در شهرهای جنوبی یا کویری ایران مثل بندرعباس یا یزد، باید بیشتر از درختان سرو یا همیشه بهار تشکیل شود تا هم سایه خوبی بدهند و هم نیاز به باران نداشته باشند.

 

 

 اما محوطه‌ سازی ویلا در شمال ایران می‎تواند انواع سرخس، میوه و گل‌های تزئینی را هم در خودش جای بدهد. همچنین داشتن پیچک روی دیوار، شمشادکاری و… همه از مواردی هستند که می‌توانند فضای سبز ویلای شما را حسابی متفاوت جلوه بدهند.

مبلمان فضای باز: مبلمان فضای باز به طور کلی به هر وسیله‌ مبلمانی گفته می‌شود که در فضای بیرون منزل و برای استفاده در محوطه باغ یا حیاط به کار می‎رود. وسایلی مثل نیمکت، ست مبلمان تراس، میزهای مختلف، باربیکیو، تاب و حتی آلاچیق مبلمان فضای باز محسوب می‌شوند. استفاده از این نوع مبلمان هوشمندی و دقت خاص خودش را می‌خواهد.

 

 

نور: نورپردازی محوطه، می‌تواند ویلای شما را از این رو به آن رو کند. در واقع بهتر است بگوییم که یک ویلای لوکس و بی‌نقص، با نورپردازی غیرمناسب به خانه‌ای معمولی تبدیل خواهد شد و یک ویلای عادی، با نورپردازی خوب وسیع و دلبازتر می‌شود. نورپردازی در استخر، باغچه، مسیر رفت و آمد، تراس‌ها و بالکن‌های مجموعه و با استفاده از چراغ، فانوس، ریسه و حتی شمع انجام می‌شود.

 

 

استخر و آبنما را فراموش نکنید :

داشتن استخر و آبنما، می‌تواند هم فضای شما را زیبا کند و هم کاربرد ویلایتان را راحت‌تر کند. استخر هم محلی است برای شنا و هم برای ورزش‌های آبی، چه کسی دوست ندارد که در خانه‌اش یک استخر داشته باشد؟

استخرهایی که در فضای بیرون مثل باغ و حیاط ساخته می‌شوند بیشتر از جنس بتن و سیمان هستند (و طبعا طراحی و اجرایشان هم برای شما هزینه بیشتری خواهد داشت) اما استخرهای فرفورژه یا فلزی هم قیمت کمتری دارند و هم می‌توانند  در فضای داخلی مثل سونا و جکوزی یا زیرزمین قرار بگیرند.

 

 

علاوه بر استخر، آبنما هم در حیاط هم هوا را تازه نگه می‌دارد و هم صدای آب مطبوعی را به فضا اضافه می‎کند تا همیشه احساس کنید که در طبیعت هستید. آبنماها می‌توانند  به صورت پیش ساخته و یا با طراحی شخصی، از جنس بتن، سیمان، مرمر، گچ و دیگر مواد اجرا شوند و در حیاط یا باغ و حتی میان خانه شما قرار بگیرند.

 

آلاچیق ها عضو جدانشدنی :

آلاچیق (Pavilion) یک کلمه عمومی است که در فارسی نشان می دهد چه نوع پناهگاهی در فضای باز استفاده می شود و حتی نوع استفاده در بعضی موارد به عنوان پارکینگ نیز تغییری در نام ایجاد نمی کند. با این وجود ، در محوطه سازی بسته به کاربرد آنها ، انواع مختلفی از آلاچیق ها نام و تعاریف مختلفی ارائه می شود.

آلاچیق ها بسیار جذاب هستند و به ویژه جز عناصر  محبوب برای محوطه سازی باغ های ما هستند. اگر می خواهید یک مکان سرپوشیده در باغ که با نیمکت یا مبلمان باغچه داشته باشید ، به نمونه های اخیر ما از آلاچیق ها نگاهی بیندازید!

 

 

این سازه‌ها که به آن آلاچیق نیز می‌گویند، عمدتاً از چوب یا فلز ساخته می‌شوند و دارای پوششی برای محافظت از آنها در برابر آفتاب یا باران هستند. می توانید در آنجا استراحت کنید، یک کتاب خوب بخوانید، قهوه یا چای بنوشید و فقط استراحت کنید.

همچنین ممکن است بخواهید مهمانان خود را بیشتر برای صبحانه دعوت کنید – آلاچیق قطعا مکان مورد علاقه شما برای سرگرمی خواهد بود! از آب و هوا و طبیعت جلوی خانه و ویلا  خود لذت ببرید!

محوطه سازی باغچه :

استفاده از چوب ترمود با سنگ رودخانه محصور در قالبهای مختلف ، طرحی خاص و منحصر به فرد را به مخاطب می بخشد .استفاده از اشکال دایره ای در طراحی باغچه حیاط خانه گاهی منجر به ایده های خلاقانه می شود.

 

محوطه سازی حیاط کوچک :

هرچه فضای شما کوچکتر باشد ، باید با دقت بیشتری به نمای حیاط خانه توجه کنید. با داشتن موقعیتی زیبا در مناطق شهری و اماکن مسکونی ، می توانید ساکنان و میهمانان و از این رو ارزش ملک را بسیار جذاب کنید.
استفاده از واش بتن به جای موزاییک منظم ، صد برابر تأثیر بیشتری به خانه شما می بخشد. استفاده از سنگ های رودخانه به جای چمن ، هزینه مراقبت را بیش از ۷۰ درصد کاهش می دهد.

 

محوطه سازی باغچه کوچک :

باغچه کوچک دارای مزایای بسیاری هستند که مهمترین آنها نگهداری آسانتر از باغها است. چنین مکان هایی برای عملی کردن ایده های فردی در زمینه طراحی باغ مناسب است.

مراحل اجرای محوطه سازی :

 1. آماده سازی محوطه وصاف کردن محوطه
 2. بررسی مسیر های ارتباطی (خیابان ها) و پیاده رو ها
 3. بررسی شبکه های آب و فاضلاب
 4. اجرای سیستم آبیاری و آبرسانی به محوطه
 5. ساماندهی شبکه های برق و گاز و در آخر شروع به اجرای محوطه سازی.

 

 

انواع سبک‌های طراحی محوطه :

محوطه سازی را می توان به سبک های مختلف انجام داد که می تواند به صورت کلاسیک باشد (باغ مراکش ، باغ ایتالیایی ، باغ فرانسوی ، باغ اسپانیایی ، باغ انگلیسی قرن قبل از ۱۸) ، مدرن (باغ معاصر آمریکایی) ، سبک طبیعی (باغ ژاپنی ، باغ چینی). باغ انگلیسی بعد از قرن هجدهم). چشم انداز به شکل یک باغ ایرانی به سبک کلاسیک است و برای بهبود چشم انداز در یک باغ به این سبک باید یک منطقه بزرگ و یک منطقه کوچک وجود داشته باشد که برای این نوع سبک باغبانی مناسب نباشد.

 

در سبک مراکشی ، گیاهان گرمسیری مانند نخل غالب هستند. محوطه سازی باغ به سبک مورو بیشتر مناسب مناطق جنوبی و شمالی کشور است اما از نظر ترتیب بندی می توان آنها را در سایر مناطق کشور که آب و هوای سرد ندارند اجرا کرد. محوطه سازی باغ فرانسوی گزینه خوبی برای محوطه سازی در مناطق سردسیر است. زیرا بیشتر گیاهان این سبک در برابر سرما مقاوم هستند. برای انواع دیگر باغبانی ، محدودیت های زیادی از نظر پوشش گیاهی وجود ندارد و می توان منطقه را با توجه به سبک های دیگر طراحی کرد.

 

 

آیا شما باغ های رسمی یا غیر رسمی را ترجیح می دهید؟ باغ های رسمی دارای مرتب و هندسی با خطوط مستقیم و پرچین های قطع شده هستند ، در حالی که باغ های غیررسمی از منحنی های آلی تشکیل شده اند.

 

محوطه سازی باغ من چه مدت طول می کشد؟

این به نوع پروژه بستگی دارد. اگر بودجه دارید و از افراد متخصص استفاده می کنید ، آنها به شما یک جدول زمانی و برنامه کاری دقیق را در نقل قول خود ارائه می دهند. کار در مرحله می تواند به گردش پول کمک کند. در صورت امکان در ماه های زمستان ، ابتدا باید فضای سبز را به پایان برسانید تا باغ برای کاشت در بهار آماده شود. دیوار یا پاسیو زیر ۳ درجه نسازید زیرا یخ زدگی باعث ضعف بتن و ملات جدید می شود.

 • کلام آخر

طراحی خانه ویلایی برای پاسخ به نیاز کارفرما و کاربران، احتیاج به تیمی متخصص و با سابقه دارد تا بهترین نتیجه از طراحی و اجرای آن حاصل شود.

در طراحی ویلا مواردی مهم نظیر شرایط اقلیمی، نورگیر بودن، بودجه کارفرما و … مورد توجه است.

عملکرد، سبک، توجه به سازه و توجه به دکوراسیون داخلی خانه های ویلایی از اصلی نکاتی هستند که باید در طراحی مورد توجه قرار گیرند.

سبک های مختلف طراحی  اصول خاصی دارند که در هر سبک با دیگری متفاوت است. دفتر مهندسی که وظیفه طراحی و اجرای خانه ی کارفرما را به عهده می‌گید باید به تمامی این اصول آشنا باشد.

دپارتمان تخصصی شیراز ملک با تهیه پلان متناسب با ابعاد متریال و تهیه متریال‌ها به صورت مستقیم از کارخانه، به منابع مالی کارفرما توجه خاصی دارد و سعی می‌کند تا با بهینه‌ترین هزینه ها طراحی و اجرای ساختمان شما را با بالاترین کیفیت ارائه دهد.

 

09170063004