God Is In The Detail's

شیراز
میدان آزادی
09170063004
سوالی دارید؟

طراحی و اجرای ویلایی

صفحه نخست / خدمات / طراحی و اجرای ویلایی
توضیحات

طراحی و اجرای ویلایی

اگر قصد ساخت خانه ویلایی را دارید، قبل از اقدام به ساخت و ساز و شروع کردن این پروسه بزرگ و حساس بهتر است به یک جمع‌بندی کلی و دقیق از خانه ایده‌آل خود رسیده باشید. در واقع قصدمان این است که به شما بگوییم سلیقه و سبک زندگی شما در انتخاب نوع خانه‌تان تاثیر خواهد داشت.


طراحی و اجرای ویلایی در شیرازکاربر گرامی!

لطفا جهت مشاوره با شماره 09170063004 یا 09178913004 تماس بگیرید

تا به حال فکر کرده اید که وقتی از طراحی خانه ویلایی صحبت میکنیم دقیقا منظورمان چه فضایی است؟

خانه ی ویلایی  از دید ما به خانه ای گفته میشود که بالاترین کیفیت فضایی را در اختیار شما گذاشته باشد . این فضای با کیفیت که نام آن را ویلا میگذاریم ساخته شده تا زمینه ای برای ساختن شیرین ترین خاطرات شما باشد.

 

کارشناسان و مشاوران گروه معماری شیرازملک بعد از کسب اطلاع از نوع درخواست و خدمات مورد نظر شما به راحتی شما را در جریان روند کار طراحی و اجرا قرار داده و مقرون به صرفه ترین راهکار ها را در کمترین زمان، به شما پیشنهاد خواهند داد.

 

 

 • خانه ویلایی، بنایی خصوصی است :

فردی که بخواهد در زمان استراحت خود با افراد غریبه احاطه نشده باشد یا سر و صدای همسایه‌ها را بشنود، قطعا خانه ویلایی را انتخاب میکند که محیطی برای راحتی، آرامش و سپری کردن زمان در فضایی است که به صورت کاملا به شخص ساکن او تعلق دارد.

 

 

 • طراحی نقشه (پلان) خانه ویلایی :

مهم ترین قسمت ساخت ویلا قسمت طراحی پلان ویلایی یا نقشه آن است که تمام عملیات اجرایی تا انتهای کار بر اساس این نقشه صورت خواهد گرفت. بهتر است طراحی نقشه خانه ویلایی توسط مهندس معمار و با مشورت با مهندس سازه و تاسیسات انجام شود.

 

 

در طراحی نقشه باید به ویژگی های توپوگرافی زمین، اقلیم منطقه و سبک معماری دلخواه پرداخته شود چرا که در طراحی پلان یک ساختمان جلو آمدگی ها و تو رفتگی های بنا مشخص می شود که در نهایت حجم نمای ساختمان را تشکیل میدهد.

اگر ایده ای برای طراحی نقشه خانه ویلایی خود دارید حتما آن را با مهندس نقشه کش یا معمار خود در میان بگذارید. از مهم ترین مسائلی که باید با طراح پلان در میان بذارید، اهمیت حریم های خصوصی و عمومی در ساختمان و سبک مورد علاقه در طراحی داخلی و طراحی نمای ساختمان و ابعاد اتاق ها و جا نمایی آشپزخانه و میزان تابش نور طبیعی در فضای داخلی و مواردی از این دسته است.

 

اما از دخالت مستقیم در طراحی صرف نظر کنید و کارطراحی پلان معماری خود را به طراح متخصص در این ضمینه بدهید که به او اعتماد کامل داشته باشید. اگر وسواس بالایی دارید از طراح بخواهید چند نمونه به عنوان آلترناتیو های طراحی در اختیار شما قرار دهد تا از میان آنها پلان دلخواه خود را انتخاب کنید.

 

 

 • چرا برای طراحی ویلا نیاز به معمار داریم؟

ما در دفتر فنی مهندسی شیرازملک معتقدیم هر خانه برای خودش داستانی متفاوت است. خانه های ویلایی ساختمان هایی هستند که مخصوص به شخصیت و نیاز های هر فرد طراحی می‌شود. طراحی ویلایی مدرن جزو سخت ترین اما شیرین ترین کار ها برای معمار است. چرا که شما در فضایی محدود باید بتوانید تمام کیفیت های مورد نظر را بوجود آورید. همچنین هر فرد نیاز‌های متفاوت و ایده‌آل‌های مختلفی دارد که این امر باعث می‌شود هر طرح قصه‌ای متفاوت و منحصر به فرد خودش را داشته باشد.

 

معمار متخصص با شناخت کاملی که از فضا های ویلایی و استاندارد ها و قوانین ساختمان سازی دارد می‌تواند از هدر رفتن منابع شما جلوگیری کند و به بهینه ترین حالت از آن ها استفاده کند تا با طراحی و ساخت، شما را به خانه رویاییتان برساند.

 

 

 • اصول طراحی خانه ویلایی :

خانه ویلایی فضایی برای استراحت و فرار از فضای شهری خسته کننده است پس بهتر است از فضاهای لاکچری و شیک هم در این فضای ویلا استفاده بشود .برای مثال وجود این فضاها در طراحی ویلایی در صورت وجود فضای کافی بسیار مطلوب می باشد: استخر و جکوزی، فضای دنج و خلوت کنار شومینه برای نشستن، فضای بازی بیلیارد و فوتبال دستی، بار، سینمای خانوادگی و غیره.

 

 

طراحی داخلی ویلا شامل خدمات گوناگونی مانند طراحی آشپزخانه ، طراحی سرویس ها ، طراحی فضای تلویزیون و پذیرایی میشود که هر کدام از این فضا ها باید با استاندارد های منحصر به فرد خود طراحی داخلی شوند. همچنین در طراحی داخلی ویلا به مسائلی مانند نور پردازی داخلی فضا ها و همچنین طراحی سقف کاذب فضا ها باید نگاه دقیقی شود. چرا که نور پردازی در طراحی داخلی ویلا ضمن ایجاد زیبایی در فضا باعث خوانایی و افزایش عملکرد یک فضای داخلی نیز میشود.

 

 

جهت گیری صحیح و مناسب ساختمان و بهره گیری هرچه بیشتر از نور طبیعی خورشید در طراحی دکوراسیون ویلا بسیار مطلوب می باشد چرا که نور خورشید انرژی بسیاری دارد و باعث زیبایی دوچندان فضای خانه می شود. همچنین باید توجه داشت که نور جنوب بهتر است برای قسمت پذیرایی استفاده شود و نه آشپزخانه.

 

 • خانه های ویلایی دوبلکس:

طراحیخانه ویلایی دوبلکس میتوان گفت برای علاقه مندان به ساختمان های ویلایی یک انتخاب همیشگی میباشد. طراحی ویلایی دوبلکس با توجه به آزادی های عملی که در طراحی داخلی خانه و طراحی حجمی ساختمان به ساکنین میدهد یک انتخاب هوشمندانه میباشد چرا که طراحی خانه به صورت دوبلکس ضمن ایجاد زیبایی حجمی  ، کمک بزرگی به تفکیک فضا ها و بالا بردن کیفیت داخلی ساختمان میکند.

طراحی خانه ویلایی دوبلکس همانطور که گفته شد اگر به صورت تخصصی صورت گیرد میتواند کیفیت های یک ساختمان را چند برابر کند.

 

 

طراحی خانه ویلایی دوبلکس همانطور که از نامش مشخص است به طراحی ساختمان هایی گفته میشود که در دو طبقه مسکونی به صورت تک واحدی انجام شود. در واقع تنها شرط دوبلکس بودن یک ویلا فقط دو طبقه بودن آن نیست بلکه طراحی ویلا دوبلکس باید به صورتی انجام شود که طبقات به صورت یکپارجه و تک واحدی با ییکدیگر کار کنند.

 

در اجرای ساختمان های ویلایی ، باید بین اجرا فضاهای خارجی مانند طراحی لنداسکیپ یا فضای سبز و اجرا فضای داخلی تناسبات را رعایت کرد. استفاده از متریال ها و رنگ ها باید به نحوی باشد که بعد از اجرا، طراحی ویلا زیبا و جذاب باشد و همچنین جلوه خوبی را نمایش دهد.

 

 

 • بهترین سبک ها برای خانه های ویلایی :

 سبک خانه ویلایی یکی از بخش‌های مهم در طراحی به احتساب می‌آید؛ اینکه از چه سبکی برای طراحی استفاده کنیم به سلیقه و بودجه کارفرما بازمی‌گردد. کارشناسان شیرازملک می‌توانند در طی مشاوره رایگان با بررسی موقعیت پروژه، پیشنهاد خود را برای انتخاب سبک طراحی با توجه به بودجه و ویژگی‌های محل به کارفرما اعلام کنند. سبک های پرکاربرد طراحی، عبارتند از:

 • طراحی ویلا به سبک مدرن
 • طراحی ویلا به سبک کلاسیک
 • طراحی ویلا به سبک ایرانی-سنتی
 • طراحی ویلا به سبک روستیک
 • طراحی ویلا به سبک رومی
 • طراحی ویلا به سبک مینیمال

 

 

 • برنامه ‌ریزی منظمی برای ساخت خانه ویلایی :

هنگامی که می خواهید ساخت را شروع کنید ، باید سعی کنید یک برنامه کامل و یک برنامه ریزی دقیق داشته باشید. درباره هزینه های خود توضیح دهید. اگر بدانید که چقدر از پس هزینه های خود برمی آیید ، می توانید کارها را با دقت بیشتری انجام دهید.

 

 

بهتر است زود شروع کنید و سریع حرکت کنید. در این حالت ، برنامه ریزی برای هزینه ها و قیمت های تخمینی شما نزدیک به واقعیت بازار است. اگر طراحی و اجرای شما مدت زمان زیادی طول بکشد ، ممکن است با مواردی مانند افزایش هزینه های مواد روبرو شوید.

با کسی که می شناسید مشورت کنید. شما باید بدانید که در هر زمان مشخص از روز چه مقدار باید هزینه کنید. اگر این اطلاعات را بنویسید و برنامه ریزی کنید ، از همان ابتدا هزینه های خود را تأمین می کنید. به عنوان مثال ، اگر برآورد هزینه داشته باشید ، بیشتر هزینه خود را در زمین خرج نخواهید کرد و به فکر ساخت و طراحی فضای داخلی خانه خود خواهید بود.

 

 • کلام آخر

طراحی خانه ویلایی برای پاسخ به نیاز کارفرما و کاربران، احتیاج به تیمی متخصص و با سابقه دارد تا بهترین نتیجه از طراحی و اجرای آن حاصل شود.

در طراحی ویلا مواردی مهم نظیر شرایط اقلیمی، نورگیر بودن، بودجه کارفرما و … مورد توجه است.

عملکرد، سبک، توجه به سازه و توجه به دکوراسیون داخلی خانه های ویلایی از اصلی نکاتی هستند که باید در طراحی مورد توجه قرار گیرند.

سبک های مختلف طراحی  اصول خاصی دارند که در هر سبک با دیگری متفاوت است. دفتر مهندسی که وظیفه طراحی و اجرای خانه ی کارفرما را به عهده می‌گید باید به تمامی این اصول آشنا باشد.

دپارتمان تخصصی شیراز ملک با تهیه پلان متناسب با ابعاد متریال و تهیه متریال‌ها به صورت مستقیم از کارخانه، به منابع مالی کارفرما توجه خاصی دارد و سعی می‌کند تا با بهینه‌ترین هزینه ها طراحی و اجرای ساختمان شما را با بالاترین کیفیت ارائه دهد.

 

09170063004