God Is In The Detail's

شیراز
میدان آزادی
09170063004
سوالی دارید؟

بازسازی و نوسازی منزل ، محل کار

صفحه نخست / خدمات / بازسازی و نوسازی منزل ، محل کار
توضیحات

بازسازی و نوسازی منزل ، محل کار

اگر می‌خواهید خواب‌هایتان تعبیر شوند، اول باید بیدار شوید.


بازسازی و دکوراسیون داخلی لوکس و کاربردیکاربر گرامی!

لطفا جهت مشاوره با شماره 09170063004 یا 09178913004 تماس بگیرید

شاید برایتان سوال باشد...
طراحی دکوراسیون داخلی یعنی چی و به چه کسی طراح گفته می شود؟


برای سوال اولتان باید بگویم. طراحی دکوراسیون داخلی یعنی قانون درست چیدمان و معماری ساختمان، که سلامت روح و روحیه کسانی که در آن محیط زندگی می کنند، را برعهده دارد. و طراح دکوراسیون داخلی به کسی گفته می شود، که این حرفه را با استفاده از دانش و ایده های نوین مناسب با روحیه افراد طراحی نماید.


طراحی دکوراسیون داخلی منزل به معنای ایجاد تناسب، میان اجزا و وسایل خانه است. در صورتی که ابعاد منزلتان کم است و یا فضای کافی ندارید، می توانید با یک طراحی دکوراسیون خوب، استفاده ی بهینه از فضا را ببرید. پس چه چیزی بهتر از اینکه شما میتوانید با کمک گرفتن از یک طراح داخلی بهترین استفاده را از فضای کم خانه تان را داشته باشید.


اگر به دنبال طراحی در دکوراسیون معماری ، زیبا سازی محیط زندگی یا محل کارتان همچنین تغییر و بازسازی در آن هستید واحد معماری و دکوراسیون داخلی شیراز ملک دارای مهندسان برتر عضو صنف دکوراسیون داخلی مفتخر به ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

 

 

آیا طراحی داخلی همان دکوراسیون داخلی است ؟
 مردم اغلب تصور می کنند که طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی یکسان هستند، اما به واقع چنین نیست. هنگامی که یک  دکوراتور داخلی رنگ دیوار را انتخاب می کند، یک طراح داخلی به جهت تغییر ساختار یک اتاق، رنگ را تغییر می دهد. دکوراتور داخلی با ظاهر و حس اتاق، با اضافه کردن وسایل جانبی از جمله پرده و فرش سر و کار دارد در حالی که یک طراح داخلی در تلاش است تا بهترین استفاده را از فضا ببرد.


چه زمانی دکوراسیون داخلی خود را تغییر دهیم ؟
یکی از دلایل تغییر دکوراسیون ، بازسازی منزل است. زمانی که ساله های زیادی از ساخت خانه ی شما گذشته باشد، احتمال خرابی و خسارت اجزای خانه و یا خطرات دیگر با گذشت زمان زیاد می شود. در این صورت منزل شما نیاز به بازسازی خواهد داشت. در این حین شما میتوانید با نو کردن وسایل خانه و یا حتی تغییر در چینش آنها، حتی دکوراسیون منزلتان را تغییر دهید.
 برای تغییر دکوراسیون داخلی منزلتان و در اینجا، حتی در بازسازی خانه ی خود از یک فرد کار بلد و حرفه ای کمک و مشورت بگیرید تا به نتیجه ی دلخواه خود برسید.

 

 

چطور طراحی دکوراسیون منحصر به فردی داشته باشیم ؟
شاید شما هم جزو افرادی باشید که از دکوراسیون‌های ترند شده و شبیه به هم خسته‌اید و دوست دارید خانه شما، برای شما و منحصرا طراحی شود، چطور میشود به چنین چیزی رسید؟ درسته سبک‌های دکوراسیون داخلی اصول ویژه خودشان را دارند اما اکثر آنها را می توان شخصی‌سازی کرد. پس بهتره علایق و سلیقه شما کاملا مشخص باشد، چون در انتخاب‌ها تاثیرگذار خواهد بود .

 

 

اولین قدم در اجرای نوسازی یا بازسازی ساختمان دریافت مشاوره از دفاتر فنی مهندسی است.

این مرحله به تصمیم گیری شما کمک میکند که با چه مقدار هزینه و زمان میتوانید منزل خود را بازسازی و نوسازی نمایید.بهتر است پیش از شروع پروژه بازسازی بودجه خود را دقیق مشخص کنید.همچنین نیازهای خود را اولویت بندی کنید و بخش های مختلفی که مد نظرتان را قیمت بگیرید.

  با توجه به عدم ثبات قیمت های بازار، بهتر است کمی منعطف باشید و با آگاهی از قیمت های روز، تغییر برخی از مصالح برایتان مئله ساز نباشد، در مورد جزئیات تغییرات و طرح های ارائه شده توسط طراح، به توافق قطعی برسید تا در حین اجرا با پیمانکار ب اختلاف نظر برخورد نکنید.

 

بازسازی ساختمان چیست ؟

بازسازی ساختمان

به فرایندی گفته میشود که تغییرات اساسی در نمای داخلی، نمای خارجی، تاسیساتو حتی نقشه ساختمان ایجاد میکند. بازسازی خانه های قدیمی به منظور افزایش استحکام و طول عمر ساختمان انجام میشود.

بازسازی خانه به معنای مرمت یا دوباره ساختن بخش هایی از خانه میباشد. یعنی قسمت های مختلفی از یک خانه نیازمند تعمیرات یا دوباره ساختن می باشد. گاهی مواردی که در یک خانه نیازمند بازسازی می باشد، آنقدر زیاد است که بازسازی خانه اصلا به صرفه نیست و باید خانه را تخریب کرد و یک بنای جدید ساخت. اما گاهی اوقات هم با بازسازی خانه، میتوان بنا را کاملا تجدید کرد یا حتی به قیمت آن افزود.(به شرطی که اسکلت بندی خانه سالم و محکم باشد).

بازسازی 

یکی از کارهای بسیار تخصصی در زمینه معماری محسوب میشود بنابراین لازم است پیش از هر اقدامی از یک شرکت معتبر و متخصص در زمینه بازسازی خانه بخواهید تا کار تعمیرات خانه شما را انجام دهد.

 

بازسازی شامل چه مواردی می شود ؟

 • تقویت بنا و افزایش پایداری و مقاومت ساختمان

 • تعمیر ساختار قدیمی خانه

 • تعمیر دیوارها و افزایش استحکام آنها

 • تعمیرات تاسیسات خانه

 • تعمیر و کف سازی مجدد در ساختمان

 • تغیر یا تعمیر نمای ساختمان

 

 برای تخریب قسمت هایی از  ساختمان نیاز به مشاوره مهندس ناظر دارید و باید مجوز تخریب را از شهرداری دریافت کرده باشید. زیرا تخریب غیراصولی برخی دیوار یا ستون ها می تواند موجب فروریختن کل ساختمان یا بخشی از خانه تان شود.علاوه بر آن اگر بدون مجوز اقدام به تخریب یا تعمیرات خانه تان کنید، مشمول پرداخت جریمه خواهید شد. گاهی این جریمه ها بسیار سنگین است و شاید لازم شود،  تمام تغییراتی که انجام داده اید به حالت قبل برگردانید.

پس بازسازی خانه مربوط به ساخت و اساس یک ساختمان است و فقط در جهت تعمیر و افزایش استحکام آن انجام می شود.

 

 

چگونه بفهمیم برای ما بازسازی مناسب تر است یا نوسازی ؟

در اینجا سه سوال مهم وجود دارد که باید از خودتان بپرسید :

 • چقدر میخواهم فضای ساختمان را تغییر دهم ؟

 • بودجه من چقدر است ؟

 • آیا میخواهم کل بخش ساختمان را تغییر دهم یا کل آن را ؟

 

 

نقش سلیقه در بازسازی ساختمان

حتی تحت شرایطی که از نظر مالی هم مشکلی نداشته باشیم باز همه می‌دانیم که هر سازنده‌ای خانه را طبق سلیقه خودش ساخته است و سلیقه هر یک از ما با هم متفاوت است. پس بسیار بعید است که آنچه در ذهن ماست عینا در ذهن کس دیگری نیز بوده باشد و او طبق سلیقه ما خانه را ساخته باشد.

اما از طرف دیگر این روزها با توجه به وضع اقتصادی حاکم بر جهان و به‌ویژه ایران، شرایط نامناسبی بر بازار مسکن حکم فرماست. این شرایط باعث افزایش قیمت ساخت و ساز و بهای روز افزون مسکن شده است. بنابراین بازسازی خانه طبق سلیقه و خواست شما بهترین راه برای تجربه زندگی به سبک دلخواهتان است.

 

 

نقش هزینه در بازسازی ساختمان

امروزه افزایش قیمت‌ها در کلیه‌ی بخش‌های بازار مسکن، از قیمت مصالح و ابزارآلات ساختمانی گرفته تا قیمت زمین و کمیسیون املاک و حتی عوارض شهری و مالیات‌های گوناگون به وضوح قابل لمس و مشاهده است.

علاوه بر وضع اقتصادی حاکم بر کشور و مشکلات اخیر که ناشی از بحران حاصل از تحریم و همچنین شیوع کوید 19 می‌باشد، مشکلاتی نظیر هزینه‌ی نقل مکان و دردسرهای آن، اجاره‌ی مسکن (در زمانی که یک خانه را از ابتدا می‌خواهیم بسازیم)، که خود احتیاج به صرف زمانی بالغ بر 18 الی 36 ماه و صرف هزینه‌ای در حدود 100 تا 500 میلیون تومان دارد، بازسازی را امری ضروری و مشکل گشا می‌کند.

متاسفانه با افزایش سرسام‌آور قیمت مسکن، تعویض مسکن و رفتن به خانه بهتر و بزرگتر برای بسیاری از ما امری تقریبا نشدنی شده است. متاسفانه با بودجه‌ای که برای تعویض خانه در نظر گرفته بودیم این روزها ماشینمان را هم نمی‌توانیم عوض کنیم! لذا به نظر می‌رسد با صرف آن هزینه در بازسازی ساختمان، می‌توانیم خانه فعلی‌مان را برای سکونت بهتر و برای خانواده مان دوست داشتنی‌تر کنیم.

 

 

افزایش ارزش ملک با بازسازی ساختمان های قدیمی

با توجه به اینکه مواد و مصالحی که در ساخت یک خانه بکار می‌رود عمر مشخصی دارد، بعد از گذشت چند سال نیاز به بازسازی پیدا می‌کند. مثلا کفپوش خانه ممکن است ترک بردارد و دیگر حتی بعد از نظافت ویژه جلوه سابق را نداشته باشد و یا گچ دیوار ترک بردارد و کاغذ دیواری‌ و کابینت‌ها کهنه و قدیمی شوند. در این شرایط چه قصد ادامه زندگی در آن خانه را داشته باشید و چه بخواهید آن را بفروشید بازسازی خانه به نفع شماست!

درباره حالت اول صحبت کردیم اما چرا با وجود آنکه می‌خواهید خانه را بفروشید خود را باید به دردسر بازسازی منزل بیندازید؟ اگر خانه‌ شما سازه مستحکم و مقاومی دارد و عمر مفید آن به پایان نرسیده با بازسازی حرفه‌ای آن می‌توانید آن را در زمانی کوتاه‌تر و با قیمت مناسب به فروش برسانید و هم شما از فروشش منتفع شوید و هم خریدار از زندگی در آن لذت ببرد.

 

 

هزینه بازسازی ساختمان

هزینه این کار به موارد مختلفی بستگی دارد که این موارد شامل :

 • متراژ ساختمان

 • عمر بنا و قسمت هایی که نیاز به نوسازی دارند

 • افزایش و کاهش قیمت مصالح

 

 

نحوه برآورد بودجه بازسازی ساختمان 

یکی از موارد مهم برای مشتری این است که بودجه مورد نیاز برای بازسازی، در ابتدای پروژه مشخص شود. هزینه بازسازی خانه با توجه به نوع و میزان تغییراتی که قرار است انجام شود؛ تعیین می‌شود. مشخصا هرچه تغییرات در فرآیند تعمیرات ساختمان بیشتر باشد، شما به بودجه بیشتری برای اتمام کار نیاز دارید.

در حالت کلی، به دلیل اینکه نوع خدمات، حجم کارها و مراحل بازسازی ساختمان روی قیمت نهایی تاثیر قابل توجهی دارد، نمی‌توان یک قیمت مشخص برای آن تعیین کرد و میزان بودجه مورد نیاز برای هر پروژه متفاوت است.

به طور کلی بازسازی منازل قدیمی یک راهکار اقتصادی در مقایسه با تخریب و ساخت یک ساختمان جدید است؛ به خصوص اگر فرصت کوتاهی برای اعمال تغییرات دارید. 

هزینه بازسازی به قسمت هایی از خانه که قرار است بازسازی شوند و مصالحی که در این پروسه مورد استفاده قرار می گیرند بستگی دارد .

 

جهت تحلیل و فهم دقیق تر کلیات محاسبه هزینه بازسازی به شرح زیر می باشد ؛

 هزینه ساخت یک ساختمان در سال 1402 حدود 8.000.000 الی 10.000.0000 تومان و سهم هرمرحله به تفکیک

 • سفت کاری 38%   

 • نازک کاری 36%     

 • تاسیسات مکانیکی 16%     

 • تاسیسات برقی 10%

* جهت بازسازی فقط کافیست نیاز اجرائیات خود را غیراز مرحله   "سفت کاری "    در هزینه های مربوط محاسبه نمایید .

اما در کل و بصورت تقریبی هزینه بازسازی به ازای هر متر حداقل 4.500.000 تومان و متوسط 6.000.000 تومان برآورد خواهد شد .

 

علت زمانبندی پروژه در پروسه نوسازی ساختمان

زمان بندی به کارها نظم می بخشد و از سردرگمی جلوگیری می کند. علاوه بر آن روند اجرای پروژه با سرعت بیشتری صورت می پذیرد و از صرف هزینه های اضافی ممانعت می گردد.

 

 

قبل از تعمیر و بازسازی ساختمان به این سوالات پاسخ دهید:

قبل از این که برای بازسازی ساختمان و تعمیرات منزل خود دست به کار شوید، لیستی را از کارهایی که قرار است انجام دهید و ایده‌هایی که دارید تهیه کنید، و به پیمانکار یا شرکت ساختمانی مورد نظر خود بدهید. این لیست می‌تواند شامل پرسش‌های زیر باشد:

 • هدف از تعمیر و بازسازی فضای مورد نظر چیست؟
 • کدام قسمت‌های ساختمان نیاز به تعمیر دارد؟
 • کدام قسمت‌ها را می‌خواهید تغییر دهید؟
 •  چقدر می‌توانید برای بازسازی هزینه کنید؟
 •  سبک دکوراسیون مورد نظر برای خانه یا ساختمان چیست؟
 •  در هر قسمت از ساختمان چه مواردی اضافه شوند؟
 •  و در آخر، سقف بودجه ما برای بازسازی چقدر است؟

پیشنهاد می‌کنیم با بقیه افراد در منزل به بحث بنشینید و درباره این سوالات و پاسخ‌هایشان تبادل نظر کنید.   

 

 

اگر تصمیم خود را برای بازسازی یا نوسازی گرفته اید ، حتما فضای خود را به یک دفتر معتبر فنی مهندسی بسپارید و سرخود دست به این کار نزنید تا جلوی هدر رفت هزینه ها و خسارت های مالی  را بگیرید.

تغییر در فضای کار و یا زندگی حس مثبتی را به زندگی­تان می­ آورد و می­ تواند یک اتفاق خوب برای شروع تغییرات در زندگی شما باشد.

 

گروه معماری شیراز ملک با تیم مهندسان متخصص و با سابقه کار در زمینه بازسازی و نوسازی انواع ساختمان­ ها؛ می ­تواند رویای شما را بسازد.

 

نوسازی به معنی تخریب ساختمان موجود و ساخت ساختمان جدید می باشد.

دغدغه نوسازی ساختمان حتما برای تمام اهالی منازل قدیمی، حداقل یک بار پیش آمده است. نوسازی ساختمان فرایندی است که برای افزایش کیفیت یک بنا انجام می‌شود و شامل طیف گسترده ای از فعالیت ها است. در واقع نوسازی ساختمان، یک بازسازی خانه تقریباً کامل است که شامل اصلاحات سازه‌ای، تاسیساتی و معماری و طراحی داخلی است.

 

تفاوت بازسازی و نوسازی چیست؟

از لحاظ لغوی تفاوت زیادی بین بازسازی و نوسازی وجود ندارد. اما از لحاظ اصطلاح تخصصی آنها، بازسازی به معنای تعمیر، اصلاح و ایجاد تغییر در یک ساختمان موجود بدون تخریب کل ساختمان می باشد. اما نوسازی به معنی تخریب ساختمان موجود و ساخت ساختمان جدید می باشد.

البته در بعضی از منابع و سایتهای تخصصی نیز از این دو عبارت بجای یکدیگر استفاده می شود، اما معنای رسمی و اصلی این دو آن چیزی است که در بالا باین شد.

 

 

آیا چون هزینه نوسازی بیشتر از بازسازی است، پس بازسازی بهتر است؟

یکی از آیتمهایی که به ما کمک میکند تا بین بازسازی و تخریب و نوسازی ساختمان یکی را انتخاب کنیم، هزینه اجرای آنها است. مشخص است که بطور معمول، هزینه تخریب و نوسازی بیشتر از بازسازی است. البته استثنائاتی هم در این مورد می توان پیدا کرد. مانند پروژه های بازسازی ابنیه مهم تاریخی که هزینه مقاومسازی آنها بسیار زیاد است.

اما در هر صورت در این مقاله، بحث ما در رابطه با ساختمانهای متعارف است. بنابراین در نظر میگیریم که همواره هزینه های بازسازی ساختمان از تخریب و نوسازی آن کمتر است. در این شرایط همیشه هزینه کمتر بازسازی باعث نمی شود که انتخاب درست تری باشد.

گاهی اوقات وقتی که نتیجه نهایی ساختمان بازسازی شده را، با نتیجه نهایی ساختمان از نو ساخته شده مقایسه کنیم، متوجه می شویم که کیفیت ساختمان از نو ساخته شده، آنقدر بهتر از ساختمان بازسازی شده است، که انتخاب درست، پرداخت هزینه بیشتر و تخریب و نوسازی ساختمان است.

 

 

گاهی اوقات بخصوص در مورد بازسازی ویلا یا ساختمانهای ویلایی، هزینه پروژه آنقدر زیاد می شود که اگر با پرداخت تنها ۲۰% الی ۳۰% مبلغ بیشتر، میشد یک ویلا با ساختمان جدید بنا کرد. ساختمان جدیدی که کیفیت آن بسیار بیشتر و بهتر از ویلای بازسازی شده می بود. متأسفانه چنین اشتباهاتی بارها از طرف مالکین ویلاها، بدلیل نگرفتن مشاوره مناسب رخ می دهد.

بنابراین در زمان تصمیم گیری در مورد ساختمان مورد نظرمان، باید اختلاف هزینه بازسازی و نوسازی را با مقایسه با کیفیت نهایی ساختمان بازسازی شده با ساختمان جدید، در نظر گرفت.

 

 

چرا نوسازی ساختمان انتخاب ما است؟

این روزها البته تخریب کامل و ساخت آپارتمان‌های جدید به جای خانه‌های کلنگی و ویلایی کار رایج‌تری در مقایسه با نوسازی ساختمان است. اما هنوز هستند افرادی که تمایل داشته باشند در خانه‌های قدیمی خود البته با تغییر شرایط و امکانات آن، به زندگی ادامه دهند. گذر زمان و فرسوده شدن ساختمان، از اصلی‌ترین دلایل نوسازی ساختمان است.

برای نوسازی ساختمان فرسوده به صورت کامل، باید اصلاحات سازه‌ای، تاسیساتی (شامل تاسیسات الکتریکی، مکانیکی، لوله کشی و فاضلاب و عایق بندی) و تغییرات نازک کاری و ظاهری مثل تغییر کفپوش‌ها، پوشش دیوار، تزیینات، نورپردازی و ... شود. همچنین ممکن است بخواهید نقشه داخلی خانه را نیز تغییر کاربری دهید، این مرحله هم جزیی از نوسازی ساختمان به شمار می‌آید.

پس تا به اینجا دلایل نوسازی ساختمان را بررسی کردیم. می‌توان این بحث را در دو مورد خلاصه کرد که نیاز به نوسازی ساختمان را ایجاد می‌کنند:

 • فرسوده شدن ساختمان در مرور زمان
 • نیاز به بهبود وضعیت ظاهری و فنی ساختمان

نوسازی ساختمان، نیاز به علم و تجربه و تخصص دارد و بهتر است که برای نوسازی ساختمان خود آن را به افراد متخصص که در این رشته تجربه و علم کافی دارند بسپارید تا کار را به بهترین شکل انجام داده و به شما تحویل دهند.

 

 

مزایای نوسازی

نوسازی ساختمان ها مزایای بسیاری دارد. مزایای نوسازی ساختمان عبارتند از:

 • تغییر نقشه ساختمان

 • مقاوم سازی ساختمان

 •  طراحی جدید و مدرن

 • افزایش کارایی فضاهای داخلی ساختمان

 • هماهنگی با متد جدید طراحی

 • تنوع دکوراسیون

 • زیبا تر شدن سازه و…   

 

 

خدمات جواز

بعضی از خانه‌هایی که در شهرها و حتی در روستاها وجود دارند بافتشان کلنگی و غیرقابل‌استفاده می ‌باشد که بهتر است عمل نوسازی آن را انجام دهند. این ‌خانه‌‌های کلنگی نه‌تنها باعث زشت نشان دادن محیط و فضای شهرها و روستاها می ‌شوند بلکه به دلیل استهلاکی که دارند خطرات جانی و مالی هم در پی خواهند داشت.

حتی این‌گونه خانه‌ها مقاوم در برابر زمین‌لرزه‌ها و ضربات نمی‌ باشند به‌علاوه در شرایط جوی اعم از طوفان و بارندگی احتمال ورود به داخل خانه و به بار آوردن خرابی و آسیب در آن وجود دارد. تخریب و نوسازی این ملک‌های کلنگی نیاز به اخذ مجوز برای تخریب و نوسازی دارند. اما اگر نوسازی و تخریب آن در حد سطحی و درون ساختمانی باشد نیاز به مجوز قانونی ندارد.

 

 

باید توجه داشت که هر خانه‌ی قدیمی یا به‌اصطلاح کلنگی را به آن مجوز تخریب و نوسازی نمی‌ دهند. هنگامی که کارشناس برای بررسی در محل حاضر می ‌شود اگر تشخیص دهد که خانه آن‌قدر قدمت دارد که متعلق به میراث‌فرهنگی است از دادن مجوز برای تخریب و نوسازی خودداری می ‌کند و اگر مالک خود بدون مجوز، چه آگاهانه و یا ناآگاهانه، کار تخریب را انجام دهد، مجرم شناخته شده و بر طبق قانون مجازات اسلامی، مجازات می ‌شود.

تا سال شصت مجوز تخریب و نوسازی دو مجوز جداگانه بود اما از سال شصت به بعد اخذ مجوز تخریب و نوسازی به‌صورت واحد شد، اما باید روند آن به ترتیب رعایت شود، در ابتدا تخریب انجام گیرد و سپس نوسازی را انجام دهد و اگر بدون آنکه تخریب کند کار نوسازی ملک را انجام دهد جرم محسوب می ‌شود و غیرقانونی است.

 

قوانین نوسازی شهرداری

بر طبق قوانین بازسازی ساختمان، تمام عملیات موردنظر برای بازسازی یا نوسازی ساختمان به مجوز نیاز ندارد بلکه تعدادی از اصلاحات و تعمیرات باید با تأیید شهرداری و اخذ مجوز صورت گیرد. به طور مشخص برای انجام اقدامات زیر نیازی به دریافت مجوز از شهرداری وجود ندارد:

 • کلیه اقدامات مربوط به تعمیر و تعویض کف‌سازی طبقات و زیرزمین

 • سیمان‌کاری و سفیدکاری

 • نقاشی

 • کلیه اقدامات مربوط به تعمیر و تعویض نمای ساختمان

 • تغییرات مربوط به محوطه و حیاط ساختمان (مثل ساخت باغچه)

 • احداث حوض یا استخر به شرط آن که منجر به از بین رفتن فضای پارکینگ نشود

 • تعمیرات مربوط به شیروانی و بام ( مثل قیرگونی و آسفالت، نصب موزاییک و…)

 • تعمیرات مربوط به سرویس‌های بهداشتی

 • تعویض در و پنجره‌ها

 • تعمیرات لوله‌کشی ساختمان

 • تعمیرات سیم کشی ساختمان

 • نصب کولر و شوفاژ

 • تخلیه و حفر چاه فاضلاب

 

همانطور که گفته شد بر اساس قوانین بازسازی ساختمان در موارد بالا نیازی به دریافت مجوز شهرداری وجود ندارد. اما مواردی که در ادامه ذکر می‌کنیم به طور قطع باید با مجوز شهرداری انجام شود.

 

 • تخریب دیوارها و تیغه‌های داخلی که بار ساختمان بر آن‌ها سوار است و در صورت تخریب باعث کاهش پایداری ساختمان می‌شود.

 • جابجایی راه‌پله‌ها

 • جابجایی دیوارهای پارکینگ زمانی که منجر به از بین رفتن بخشی از فضای پارکینگ شود

 • جابجا کردن بخش‌هایی از ساختمان که بر طبق ضوابط شهرسازی ممنوع است.

 

 

نوسازی خانه را از کجا شروع کنیم؟

اجرای نوسازی ساختمان با توجه به طول عمر بنا و همچنین میزان تغییرات لازم در آن از مراحل مختلفی تشکیل میشود. برای پاسخ به این سوال که نوسازی مسکونی را از کجا شروع کنیم، می توان مراحل کار را به این صورت بیان نمود:

 • لیست کاملی از خواسته ها و تغییرات مد و همچنین میزان بودجه مورد نظر را تعیین کنید. در این مرحله می توانید تصویری ابتدایی از طرح نهایی مورد نظر را روی کاغذ بکشید.

 • افراد متخصص و حرفه ای در بازسازی ساختمان تهران و محل سکونت خود را شناسایی کنید. توجه داشته باشید که این گروه از افراد باید معماران داخلی و تیم های متخصص در تغییر طراحی داخلی منزل را شامل شوند. معماران داخلی خواسته و بودجه شما را در نظر گرفته و تغییرات لازم را در طرح ایجاد میکند. در این مرحله باید طرح ۳ بعدی از خروجی نهایی به شما ارائه شود.

 • بعد از تایید طرح تعمیرات و بازسازی ساختمان، لازم است در صورت نیاز مجوز از شهرداری دریافت کنید.

 • بعد از دریافت مجوز، گروه اجرای بازسازی منزل مصالح مورد نیاز را تهیه و بر اساس طرح ارائه شده پروژه را اجرا می کنند. این مرحله از کار نسبت به سایر موارد نیاز به زمان بیشتری داشته و از حساسیت بالایی برخوردار می باشد. رعایت استانداردها در نصب تجهیزات سرمایشی و گرمایشی، لوله کشی ساختمان، نصب کابینت و غیره همگی باید توسط افراد کاملا حرفه ای انجام شود.

 

 

مراحل نوسازی ساختمان

نوسازی ساختمان، مجموعه ای از فعالیت‌های مختلف است که جزییات و گستردگی زیادی دارد. اما به طور کلی می‌توان آن را در چند مرحله خلاصه کرد که در ادامه توضیح می‌دهیم.

 

مشاوره و برنامه ریزی برای طراحی

مهندسان و طراحان ابتدا باید ساختمان را بررسی و بازدید کنند. آن‌ها در این بررسی خواهند فهمید چه بخش‌هایی از خانه نیازمند تغییر است و این تغییرات شامل چه مواردی می‌شوند. برای طراحی مجدد معماری داخلی و تغییر دکوراسیون نیز منزل شما حتما باید بازدید شود تا بتوان متناسب با شرایط، طراحی را آغاز کرد.

در مرحله مشاوره و برنامه ریزی، متخصصان طبق تجربه قبلی می‌توانند یک براورد کلی و اولیه از هزینه‌ها و زمان مورد نیاز برای نوسازی ساختمان به شما ارائه دهند تا شما نیز بتوانید متناسب به شرایط خود برای نوسازی ساختمان برنامه ریزی کنید.

مهندسین و متخصصین پس از جلسه مشاوره و بازدید، شروع به طراحی می‌کنند. هر کدام از این افراد در حوزه خود طراحی‌ها را انجام می‌دهند ولی باید هماهنگ و همگام با هم محاسبات و طراحی را پیش ببرند. مثلا ممکن است معمار تشخیص دهد دیوار یا بازشویی باید اضافه یا برداشته شود، در این صورت مهندس سازه باید محاسبات بار را برای این کار انجام دهد.

 

به طور کلی وظایف هرکس در این مرحله به شیوه زیر خلاصه می‌شود:

 • معمار: تغییر پلان‌ها، بهبود کاربری فضاهای مختلف و ارائه طرح برای نوسازی نمای ساختمان و مشخص کردن جزییات نازک کاری.

 • مهندس عمران یا سازه: انجام محاسبات برای تقویت سازه و پی ساختمان اضافه کردن دیوارهای باربر و تیر.

 • مهندسین تاسیسات: طراحی مجدد نقشه تاسیسات الکتریکی و تاسیسات مکانیکی و مسائل مربوط به لوله کشی و عایق بندی.

 • طراح داخلی: مسائل مربوط به تغییر دکوراسیون و تزیینات داخلی.

 

 

تعیین بودجه

نوسازی یک بنا باید بر اساس برنامه ریزی و بررسی معماری آن صورت گیرد؛ زیرا در غیر این صورت تلفات جانی و مالی به همراه خواهد آورد. نوسازی ساختمان به منظور فروش یک بنا و یا تغییر در سبک زندگی انجام می شود که این دو امر نقش تعیین کننده ای در میزان بودجه برای این کار ایفا می کنند.

قبل از اقدام به بازسازی ساختمان باید میزان بودجه را در نظر گرفت. تنها با تخمین بودجه می توان یک برنامه ریزی دقیق و اصولی آماده کرد و تکلیف مجریان طرح بازسازی را برای ارائه طرح روشن نمود.گاهی اوقات ممکن است هزینه ای که برای نوسازی ساختمان محاسبه می کنید بالا رود. در این صورت با مشورت با طراحان می توانید راهکاری برای آن اندیشیده و طرحی مناسب با بودجه تهیه کنید.

 

 

زمان بندی انجام پروژه

مراحل انجام نوسازی ساختمان را طبق زمان بندی که از قبل آماده نمودید، انجام دهید. زمان بندی به کارها نظم می بخشد و از سردرگمی جلوگیری می کند. علاوه بر آن روند اجرای پروژه با سرعت بیشتری صورت می پذیرد و از صرف هزینه های اضافی ممانعت می گردد.

 

 

تعیین معمار و مجری طرح

قبل از انتخاب معمار برای پروژه بازسازی منزل خود ابتدا نمونه کارهای وی را ببینید و از مهارت وی اطمینان حاصل کنید. زیرا در غیر این صورت مجبور به صرف وقت و هزینه بالا برای رسیدن به طرح خود توسط یک مجری ناکارآمد خواهید شد. انتخاب درست مجری طرح رابطه مستقیمی با کیفیت کار و زمان اجرای پروژه دارد.

 

 

مرحله تخریب

دیوارها و قسمت هایی از خانه را که می خواهید برداشته شود، و یا قسمت هایی از ساختمان که نیاز به حذف آن را دارید با مشورت شرکت های ساختمانی و مهندسین ساختمانی، حذف می نمایید. در این مرحله شرکتهای ساختمانی که کار تخریب انجام می دهند بهترین مشاور برای شما می باشند.برای نوسازی ساختمان نیاز نیست به شاکله اصلی بنا دست زد و صرفا جاهایی که نیاز است تخریب می‌‌شود. تخریب مازاد، هزینه بر خواهد بود. پس طبق نیاز تخریب کنید و نه بیشتر.

 

 

مقاوم سازی و اصلاحات سازه ای طبق محاسبات و هماهنگ با پلان‌های معماری

در این مرحله پی و فونداسیون ساختمان بهسازی و مقاوم سازی می‌شود. اگر نیاز به اضافه شدن و یا برداشته شدن دیوار باربر یا غیر باربر باشد در این مرحله باید انجام شود. ایجاد بازشوهای جدید و تغییر در اندازه آن‌ها نیز متعلق به این مرحله است. اگر نیاز باشد باید برای افزایش ایستایی ساختمان، تیر به اسکلت ساختمان اضافه کرد. تغییرات نمای ساختمان نیز همگام با همین بخش پیش می‌رود.

 

 

اصلاحات تاسیساتی

سیم کشی برق و پیاده سازی نقشه تاسیسات الکتریکی در این مرحله انجام می‌شود. لوله کشی تاسیسات جدید هم متعلق به همین بخش است. عایق بندی دیوارها و سقف برای رطوبت، برودت و سرما باید مجددا انجام شود. تغییر سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی خانه و در صورت تمایل هوشمند سازی ساختمان هم متعلق به بخش اصلاحات تاسیساتی است.

 

 

نازک کاری و پوشش نهایی

تمام تغییرات مربوط به نو و نوار کردن ظاهر خانه در این بخش از نوسازی ساختمان انجام می‌پذیرد. کف‌سازی و نصب کفپوش جدید مثل سنگ، سرامیک یا پارکت، رنگ آمیزی دیوارها و یا استفاده از کاغذ دیواری،گچکاری و گچبری و تزیینات سقف و دیوار، نصب کمد، کابیت، و اجرای قرنیز و ... همه و همه مربوط به نازک کاری ساختمان و مرحله نهایی کار است.

 

 

 نورپردازی

سپس شما می توانید برای نوسازی ساختمان خود وارد بحث نورپردازی برای بخش های مختلف ساختمان خود شوید. در این بخش با استفاده از نور های مناسب و زاویه های مختلف ، اقدام به نورپردازی برای قسمت های مختلف ساختمان خود بپردازیم و باعث ایجاد جلوه ای زیبا برای ساختمان خود در نماهای داخلی و خارجی آن شویم.

 

 

 چیدمان

اگر هنوز هم بودجه نوسازی شما تمام نشده است، بهتر است آن را خرج خرید لوازم و مبلمان جدید کنید، و البته با یک چیدمان جدید و مشورت با یک شرکت دکوراسیون داخلی اقدام به چیدن وسایل خود نمایید، زیرا این کار باعث بخشیدن جلوه ای نو و زیبا به ساختمان شما خواهد نمود.

 

 

بهترین مصالح ساختمانی برای نوسازی ساختمان چیست ؟

در گذشته، ساختمان سازی با مصالح مختلف ساخته می‌شدند. بنابراین لازم است که در مورد محصولاتی که هنگام کار بر روی بناهای قدیمی استفاده می‌کنید، دقیق فکر کنید. ساختمان‌هایی که به طور سنتی ساخته شده‌اند، عموما از مواد نرم، نفوذ پذیر و انعطاف پذیر ایجاد شده‌اند. به طور معمول ملات‌های خاکی، آهکی یا سفالی و گچ‌هایی که آجرهای نرم، سنگ یا الوار را به هم متصل می‌کنند، بسیار مورد کاربرد بوده است.

این ساختمان‌ها مانند سازه‌های مدرن مانع بخار یا غشای ضد رطوبت نیستند، اما از طریق جذب و تبخیر، رطوبت را به روشی دیگر مدیریت می‌کنند. این به عنوان قابلیت تنفس شناخته می‌شود و قبل از انجام هرگونه کار نوسازی، مهم است که این مفهوم را درک کنید.

 

 

نوسازی ساختمان را به کجا بسپاریم ؟

شما می‌توانید برای هر بخش از نوسازی ساختمان، متخصصین را به صورت جداگانه پیدا و استخدام کنید. به هر کدام طرح مد نظر خود را بگویید و در نهایت خودتان برای اجرای کار، کارگر و نیروی کار استخدام نمایید. این کار البته امکان پذیر است ولی مشکلات متعددی دارد. هماهنگ کردن متخصصینی که یکدیگر را نمی‌شناسند، کار بسیار سختی است.

در نهایت این روش از نوسازی ساختمان، منجر به صرف وقت طولانی‌تر و هزینه بیشتر خواهد شد و در آخر هم معلوم نیست نتیجه مطلوبی در پی دارد یا خیر. بهتر است نوسازی ساختمان را به دفترهایی بسپارید که یک تیم هماهنگ باهم تشکیل داده‌اند و صفر تا صد فرایند نوسازی را بر عهده می‌گیرند. در این صورت علاوه بر صرفه جویی در وقت و هزینه، نتیجه درخشان‌تری تحویل خواهید گرفت.

 

 

 

دکوراسیون داخلی اداری

طراحی دکوراسیون داخلی یک اداره از آن جهت اهمیت دارد که محل کار شما، به نوعی خانه دوم شما محسوب می شود. به طوری که با طراحی زیبا و جذاب شما می توانید با روحیه و نشاط بیشتر کار های خود را انجام دهید. همانطور که شما به طراحی دکوراسیون خانه خود اهمیت میدهید باید به طراحی دکوراسیون محیط کار خود نیز توجه کنید تا در حین کار احساس راحتی و آرامش داشته باشید.

طراحی دکوراسیون داخلی محیط کار باید علاوه بر احساس آرامش و راحتی، دارای استاندارد های طراحی دکوراسیون یک محیط کار باشد. باید طراحی دکوراسیون محیط کار شما با توجه به موضوع کار، اندازه و ابعاد و خدماتی که ارائه میشود انجام شود.

 

 

تاثیرات طراحی اداری

طراحی اداری و محیط کار تاثیر مستقیمی با افزایش یا کاهش عملکرد سازمانی دارد و اگر طراحی داخلی محیط کار به درستی انجام شود سبب رضایت کارکنان،افزایش راندمان و بازدهی آنها، حس مالکیت و تعلق، مشارکت و کار تیمی کارکنان می شود که در نهایت رضایت شغلی را میسر می سازد.

علاوه بر موارد کیفی فوق دکوراسیون اداری و بهینه سازی دفتر کار منجر به نظم و ساماندهی محیط می شود و می توان از حداقل فضا بیشترین استفاده را برد. دسترسی سهل و آسان به آرشیو و فایل های مورد نیازتوسط کارکنان، سیرکولاسیون و دسترسی مناسب به بخش های مختلف محل کار و به کارگیری المانهایی زیبایی شناسی، محیطی مطلوب و بهینه برای کار ایجاد خواهد کرد.

افراد شاغل زمان زیادی را در محل کار خود سپری می کنند. بنابراین با طراحی مناسب و هوشمندانه­ ی فضای اداری و به پیرو آن تامین فضایی با عملکرد راحت(آسایش) رضایتمندی کارکنان را افزایش و تولید(دستاورد) مناسب را ممکن ساخت.

 

 

ارتقا دفتر کار با استفاده از دکوراسیون

برای این‌که بتوانیم با استفاده از دکوراسیون اداری در راستای ارتقای دفتر کار موفق باشیم، نیاز است که ارتباط خاصی بین درون و بیرون یک محیط به واسطه پنجره ‌ها، جداره‌ها و پارتیشن ها در نظر گرفته شود. در این راستا استفاده مفید از عنصر های متعدد طبیعی همانند گل و گیاه و استفاده به جا از فضای سبز می‌ تواند کارساز باشد. در برخی موارد نیز استفاده از آب‌ نماها توانسته کیفیت دفتر کار را ارتقا دهد،

زیرا شنیدن صدای آب و هارمونی طرح و رنگ ‌های متعددی که در یک محیط قرار دارد، می تواند، محیط آرامش ‌بخشی را به ارمغان بیاورد و با در نظر گرفتن رنگ سازمان و اداره مد نظر می ‌تواند طراحی دکوراسیون داخلی از آن گرفته شود. تنوع محیطی که در آن قصد طراحی اداری دارید، می ‌تواند به واسطه مبلمان نیز صورت بگیرد.

طراحی ارگونومی مبلمان ها می ‌تواند با در نظر گرفتن و تطابق دادن محیط کار با انواع صندلی‌ها، کامپیوترها و دیگر متریال های موجود مناسب استفاده شود. در همین راستا لازم است که این وسایل با نیاز، فیزیک، محیط کاری و همین طور با هدف سلامت کارکنان برای کیفیت کار مفید باشند و از این طریق راندمان فضای اداری بیشتر می شود و کارفرما می ‌تواند به اهداف متعدد خود در شرکت و محل محیط اداری خود دست بیابد.

 

 

طراحی داخلی ساختمان اداری، پلان باز یا بسته؟

اولین ویژگی که با ورود به فضای اداری توجه شما را به خود جلب می­ کند؛ باز یا بسته بودن پلان کلی اداره است. در طراحی داخلی پلان باز؛ فضاها کاملا مجزا از همدیگر نیستند و در یک سالن چندین کارمند مشغول کار هستند. ولی برخی از شرکت­ ها به صورت بسته طراحی می­ شوند به این صورت که اتاق­ ها به صورت مجزا از هم طراحی می­ شوند.

با توجه به نوع فعالیت سازمان این نوع پلان­ها برای طراحی داخلی دفتر اداری انتخاب می شوند. در طراحی دکوراسیون اداری پلان باز؛ کارمندان نیاز به ارتباط بیشتری با همدیگر دارند و یا فضای کافی برای ایجاد اتاق مجزا برای هر کارمند وجود ندارد. ولی در طراحی بسته، مساحت کافی است و نیاز به وجود آرامش و تمرکز برای هر فرد وجود دارد. 

 

 

مراحل طراحی دکوراسیون داخلی اداری

گام اول

در گام اول شرکت طراحی دکوراسیون اداری به بررسی امکانات، فضای موجود، نیاز ها و خواسته های کارفرما می پردازد تا بتواند طراحی جذاب و کارآمدی را به کارفرما تحویل دهد. سپس به ارائه پیشنهاد راه حل های ممکن و کارآمد با هدف خلق فضایی با معیار های زیبایی می پردازد

گام دوم

برای مرحله بعد شرکت طراحی دکوراسیون خواسته های کارفرما را ترسیم میکند و با نقشه های دو بعدی، جا نمایی بهینه فضا ها و سیرکولاسیون( لکه گذاری) بهتر را نمایش می دهد.

گام سوم

برای گام سوم یا به عبارتی گام آخر باید نقشه های ترسیم شده به اجرا در بیایند. که برای اینکار استفاده از تیم اجرایی متخصص، مجرب  و متعهد برای تشابه حداکثری پروژه با نقشه های سه بعدی الزامی است.

 

 

سبک‌های کاربردی دکوراسیون داخلی برای فضای اداری

 • سبک کلاسیک

 • سبک مدرن

 • سبک مینیالیسم

 • سبک اسلامی

 • سبک  صنعتی

 

 

 • تقسیم بندی فضایی در ساختمان های اداری

در هر فضایی که تصمیم به تغییر طراحی داخلی آن داریم، باید تمامی ریز فضاهای مرتبط با آن فضا را بشناسیم تا بتوانیم با در نظر گرفتن نیاز ها و خواسته های مربوط، آن فضا و فضا های کوچک وابسته به آن قسمت را، به بهترین شکل طراحی نماییم.

فضاهای اداری نیز مانند تمامی فضاهای دیگر، دارای ریز فضاهایی است که با در کنار هم قرار دادن و مرتبط نمودن آنها، یک فضای اداری جهت انجام فعالیت های روزانه، شکل می گیرد. معمول ترین و اصلی ترین این ریز فضاها به ترتیب زیر می باشند:
1- ورودی
2- پذیرش (میز منشی)
3- مسیرهای دسترسی و راهروها
4- دفاتر
5- اتاق مدیریت
6- اتاق کنفرانس
7- و...

 

 

فاکتورهای مهم در طراحی دکوراسیون داخلی

در طراحی دکوراسیون اداری باید به یک سری فاکتورها توجه کنید تا به بهترین نتیجه برسید:

مبلمان اداری:

تمام تجهیزاتی که در فضای اداری مورد استفاده قرار می گیرند مبلمان اداری نام دارند. در واقع هدف این عناصر و تجهیزات این است که امور کاری راحتتر انجام شود. این عناصر شامل  انواع میز و صندلی و انواع پارتیشن ها است. مبلمان باعث می شود دفتر کار شما زیباتر جلوه کند و روند امور کاری بهبود پیدا کند. مبلمان تنها برای انجام امور اداری نیست. این عناصر حتی می توانند در روابط کارکنان کارایی و بهره وری بهتر و سلامت جسمی تاثیرگذار باشند. در نتیجه انتخاب مبلمان اداری مناسب یک علم وهنر است. در نتیجه برای انتخاب بهترین مبلمان برای دکوراسیون اداری خود باید اطلاعات کاملی در ارتباط با ویژگی مبلمان اداری یا سازمانی داشته باشید. نیازهای محیط کاری هم بسیار مهم است.

ما در دپارتمان تخصصی شییرازملک مبلمان اداری را کاملا متناسب با فضا، نوع فعالیت کاربر و سبک طراحی اداری هر پروژه، طراحی و اجرا می کنیم .

یکی از مزیت های طراحی مبلمان به همراه طراحی دکوراسیون اداری می توان به چیدمان بهینه و  خلاقانه در هر فضا، جدا از کاربرد و ابعاد مناسب آن مبلمان در فضا اشاره کرد.

 

 

انتخاب رنگ مناسب :

برای انتخاب رنگ مناسب فضا علاوه بر شناخت فعالیت، رنگ سازمانی هر اداره نیز مهم است که می توان از آن برای طراحی دیوارها و کمد ها استفاده کرد.

• رنگ سازمانی مهمترین معیار در رنگ کلیت هر سازمانی می باشد که با توجه به این رنگ از تکنیک های مختلف رنگبندی استفاده و محیط اداری خود را دیزاین می کنید.
• در تکنیک رنگبندی تک رنگ ( مونوکروم) تنها از یک رنگ ( فام) استفاده می شود و تنها با تغییراتی مثل تیرگی و روشنی می توان به محیط کنتراست داد.

 

 

استفاده از گیاهان 

جای تعجب نیست که گنجاندن گیاهان در دکوراسیون دفتر شما برای محیط کار شما بی نهایت مفید خواهد بود. با توجه به اینکه کمترین فضای اداری مدرن از لحاظ عناصر طبیعی و اصیل کوتاه است ، دلایل زیادی وجود دارد که گیاهان یکی از گرایش های جدید دکوراسیون دفتر هستند. گیاهان به کاهش استرس و افزایش بهره وری کمک می کنند ، و آنچه با فشارهای اقتصادی این روزها انجام می شود ، فقط می تواند چیز خوبی باشد. آنها نه تنها برای کل تیم خوب هستند ، بلکه همچنین خوب به نظر می رسند – هر بازدید کننده ای هنگام ورود به دفتر کار شما با یک مجموعه قابل توجه از گیاهان سبز یا یک دیوار خیره کننده متحیر می شود.


گیاهان دارای مزایای اضافی برای تمیز کردن هوا و کنترل سطح رطوبت هستند ، و این به سطح راحتی در دفتر شما می افزاید. به طور کلی گیاهان جایگزین عالی و مقرون به صرفه ای برای دکوراسیون مطب سفید بالینی هستند. فقط مطمئن شوید که گیاهانی را به راحتی مراقبت می کنید که نیازی به صرف وقت زیاد برای مراقبت از آنها نیست.

 

 

فضای استراحت

پیشنهاد می کنیم که فضای کوچک و دنجی را برای استراحت کوتاه مدت کارکنان و صرف چای یا میان وعده اختصاص دهید. بهتر است برای این فضا مبلمان راحتی و یک میز وسط کوچک در نظر بگیرید و آن را با گیاه های زینتی و چند تابلوی شاد ساده تزئین کنید.

 

 

نور پردازی دفتر کار

نور پردازی محیط اداری بسیار مهم است و باید به گونه ای باشد که بدون خیرگی و سایه اندازیهای نامناسب بتواند روشنایی مناسب سطح کار که همان میز کار و میز کنفرانس است را فراهم نماید.

• بهترین نورپردازی برای دفاتر اداری نورپردازی سطح کار است یعنی پرسنل هنگام کار نور مناسب برای دید میز کار خود و انجام فعالیت مربوطه را داشته باشد.
• نورپردازی عمومی برای کل فضا و تامین روشنایی مطلوب فضای اداری توصیه میگردد.
• نورپردازی تاکیدی در فضای اداری برای تاکید لوگوی سازمانی مناسب است
• برای تامین نورو روشنایی سطح کار از نورپردازی موضعی استفاده می شود.

• برای تامین نورو روشنایی سطح کار از نورپردازی موضعی استفاده می شود.

 

 

اهمیت سیرکولاسیون و فضاسازی

اهمیت سیرکولاسیون و فضاسازی در طراحی داخلی: محوریت انسان در طراحی باعث شده الگوهایی انسان گرا به وجود بیاید. این الگو ها برای سیراب کردن نیاز های روحی و جسمی انسان به وجود آمده اند و طراحی داخلی فضای اداری به کمک بشر می آید. طراحی داخلی فقط مربوط به ظاهر داخل ساختمان نیست بلکه نقش اصلی در عملکرد را نیز بازی می کند. حتی بزرگترین خانه ها اگر طرح داخلی مناسبی نداشته باشند باز هم کسل کننده هستند.

 طراحی داخلی شرکت اداری یا طراحی داخلی ساختمان اداری بسیار مهمتر از آن چیزی است که در نگاه اول به نظر می رسد و زمانی که به فضای داخل ورود می کند می تواند به راحتی با اهمیت معماری مقایسه شود. در نتیجه برای ایده خوب در طرح داخلی می توانید به طراحان داخلی مراجعه کنید که با کادری مجرب طراحی تمام فضاها را به صورت دقیق انجام می دهد.

 هر فرد با توجه به زندگی شخصی خود نیازها و درخواستهای متفاوتی دارد. در نتیجه پلان های معماری استاندارد به ندرت نیازهای مشتری را به طور کامل برآورده می کنند. برخی از مردم با هدف صرفه جویی در طرح داخلی و اصلاح طرح معماری، طرح ارائه شده را با شرایطی که مورد پسندشان نیست انتخاب می کنند و زمانی متوجه اشتباهشان می شوند که در حال استفاده از فضا هستند و حتی باید هزینه های بیشتری برای تغییر فضا نسبت به هزینه اولیه صرف کنند. 

 

 

اتاق مدیریت

اگر اتاق مدیریت مساحت زیادی ندارد و نمی تواند به صورت مجزا از میز جلسات استفاده کرد می توانید با انتخاب میز مدیریت مناسب و متصل نمودن آن به میزی تحت عنوان میز جلسات این فقدان را جبران کرد و در صورت وجود فضای مناسب از هر دو مبلمان استفاده نمود.

در صورتیکه اتاق مدیریت و اتاق جلسات دو اتاق مجزا می باشد طراحی این فضا ها باید به گونه ای صورت گیرد که مدیر شرکت حتی الامکان بتواند از ورودی مستقیم به اتاق جلسات استفاده نماید و نیازی نباشد برای ورود به اتاق جلسات فضای دیگری را طی نماید.

بنابراین مدیریت مجموعه بهتر است در ارتباط مستقیم با منشی و مسئول دفتر و اتاق جلسات باشد یعنی به این دو فضا توسط درب و بازشو دسترسی داشته باشد.

 

 

نور طبیعی در طراحی فضای اداری

در هر نوع فضایی وجود نورکافی ضروری است. همانطور که نهایت استفاده از نور طبیعی برای دکوراسیون داخلی منازل توصیه می‌شود وجود نور کافی و استفاده از نور طبیعی در طراحی داخلی اداری هم اهمیت زیادی دارد و بر روی سلامت و سرحالی کارمندان تاثیر می‌گذارد. در نتیجه در طراحی دکوراسیون اداری باید جهت قرارگیری پنجره‌ها و ورود نور طبیعی به داخل دفتر را در نظر گرفت.

 

 

فضای منشی در دکوراسیون اداری

اداره‌ای، فضای منشی یا رسپشن است. به همین دلیل طراحی دقیق و صحیح این بخش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. کانتر و یا میزی که برای منشی انتخاب می‌کنید باید تناسب کافی با محیط کار داشته باشد.

همچنین این فضا باید در جایی قرار داشته باشد که هم منشی بتواند افرادی را که وارد می‌شوند ببینید، هم دسترسی به آن راحت‌تر باشد تا مراجعین در نگاه اول با آن مواجه شوند. این محل اولین ایستگاه توقف افرادی‌ست که به دفترتان وارد می‌شوند، به همین دلیل استفاده از المان‌های مربوط به برند یا کسب‌وکار مورد نظرتان در این قسمت بسیار مهم است. در واقع رسپشن یک اداره، معرف عملکرد کل آن می‌باشد.

 

 

فضای کارکنان در طراحی اداری

از دیگر نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی اداره طراحی و ساخت فضای کاری مناسب برای کارمندان می‌باشد. انتخاب‌های مختلفی برای این منظور وجود دارد. در برخی ادارات افراد در اتاق‌های مجزا در حال کار کردن هستند. برخی از محل‌کارها به‌گونه‌ای هستند که افراد با تعداد مختلف در فضاهای جداگانه در حال انجام کار تیمی می‌باشند.

لذا با توجه به نوع کار کارمندان می‌توان آن‌ها را در محل‌های مناسب جای‌گیزینی کرد. به عنوان مثال در مواردی که افراد نیاز به تمرکز داشته و ضروری‌ست که در مکان‌هایی مجزا فعالیت کنند، می‌توانید از پارتیشن بندی استفاده کنید. این مسئله کمک می‌کند تا از کمترین فضا بیشترین بهره را ببرید.

فضای کلی این اتاق بهتر است شکلی رسمی داشته باشد. به این معنا که در رنگ‌آمیزی، انتخاب کف‌پوش، پرده و … بهتر است از میان رنگ‌های تیره‌تر انتخاب‌هایی داشت. همچنین چیدمان مبلمان و میزها نیز باید به‌گونه‌ی باشد که هم مدیر را در جایگاه درستش قرار داده و هم در مواقع لزوم ایجاد صمیمیت و نزدیکی کند.

نورپردازی این اتاق نیز بسیار مهم است. همچنین زیبایی و چینش درست وسایل و استفاده از گیاهان می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. این مسائل می‌توانند سبب بهره‌وری کاری بیشتر مدیر در طول روز و در نهایت بهبود کلی شرایط سازمان شود. 

 

 

طراحی فضای اداری هوشمند

هوشمند سازی ساختمان­ ها این روزها یکی از ویژگی­ های ساختمان­ های لوکس و خاص است. طراحی داخلی  هوشمند یکی از گزینه­ های طراحی تجهیزات و امکانات برای ادارات است. هوشمندسازی بیشتر در طراحی دکوراسیون مدرن مطرح می­ شود و این ویژگی به سرعت روند کار کارمندان و ایجاد فضایی با امکانات کافی و آرامش کمک می­ کند.

 

 

از رنگ برند خود در دیزاین اداری الهام بگیرید

در دکوراسیون اداری شیک می توانید از رنگ برند و لوگوی خود برای فضاها الهام بگیرید. هنگام انتخاب یک طرح رنگی برای فضای خود، از رنگ های برند خود استفاده کنید تا فضای شما سبکی منسجم و بازتابی از آنچه باشد که شما و شغلتان انجام می دهید. رنگ های مناسب می توانند تأثیر روانشناختی قدرتمندی بر روی افراد داشته و باعث احساس رضایت و شادابی آنها شوند.

 

09170063004